Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ ÖĞRENCİLERİ; "HASTA GÜVENLİĞİ FARKINDALIK HAFTASI"NDA SAHNEDEYDİ.

Tarih: 19/03/2018

Girne Amerikan Üniversitesi; Hemşirelik ve Ebelik Yüksek Okulu ile Sağlık Meslek Yüksek Okulu, "Hasta Güvenliği Farkındalık Haftası"nda  üniversite içinde gerçekleşen etkinlik programı süresince, öğrencileri aracılığı ile bir oyun sergileyerek, konuyu farklı bir bakış açısı ile ele aldı.


Hasta, sağlık Personeli ve sağlık kurumu üçlemesinin; evrensel sağlık hizmetleri politikalarına yönelik tutumunu hicveden eleştirel uyarlama; ortak bir çalışma sonucunda, alan öğrencileri tarafından başarı ile sahnelendi.


Sergilenen oyun öncesi söz alan ve davetlilere yönelik kısa bir sunum yapan GAÜ Rektör Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Mehmet Zeki Avcı, `Ulusal Hasta Güvenliği Vakfı`nın  (National Patient Safety Foundation)  mart ayının ilk haftasını; `Hasta Güvenliği Farkındalık Haftası` olarak tanımladığını belirterek;  "Hasta güvenliği; sağlık hizmetine bağlı hataların önlenmesi ve sağlık hizmetine bağlı hataların neden olduğu  hasta hasarlarının eliminasyonu veya azaltılmasıdır. Hasta güvenliği farkındalığının arttırılması için; hem sağlık çalışanlarına hem de topluma önemli sorumluluklar düşmektedir. Tüm sağlık kurumlarında,  hasta güvenliği kültürünün geliştirilmesi için çaba sarf edilmelidir. Sağlık çalışanlarına yönelik olumsuz süreçler yaşanmaktadır, ne yazık ki darp edilen sağlık çalışanları da olmaktadır. Sağlık bir bütünselliktir, koordineli çalışmayı gerektirmektedir. Bu vesile ile; öğrencilerimizi bizi böyle bir sanat gösterisi aracılığıyla konuya daha yaklaştırmalarından dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum. Herhangi bir sosyal aktivitesi veya hobisi olan sağlıkçının; ruhunun inceldiğinin farkında olacağını da belirtmek isterim” şeklinde konuştu.